Zgodnie z obowiązującym prawem kościelnym pogrzeb chrześcijański urządzamy naszym parafianom. Parafianinem jest ten, kto faktycznie mieszka na terenie parafii. Samo zameldowanie, gdy ktoś rzeczywiście mieszka w innym miejscu, nie wystarczy, aby być parafianinem.

W przypadku zmarłych, którzy mieszkali poza naszą parafią, konieczna jest pisemna zgoda na pogrzeb z parafii ostatniego miejsca zamieszkania osoby zmarłej

W celu ustalenia terminu pogrzebu z księżmi można się kontaktować bezpośrednio lub telefonicznie o każdej porze dnia.

Do kancelarii trzeba dostarczyć następujące dokumenty:

1. Akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego

2. Kartę zgonu od lekarza (wydaną w celu pochowania zwłok)

3. Zaświadczenie o przyjęciu Sakramentu Chorych (Spowiedzi, Komunii Św.) wydane przez duszpasterza lub kapelana szpitala

Zachęcamy rodzinę zmarłej osoby do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania (spowiedź), a w czasie Eucharystii przyjęcie komunii świętej w intencji zmarłego.