PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
II Niedziela Wielkiego Postu
05.03.2023r

1. Dziś w II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcje prowadzi ks. Maciej Szeszko SDS, przełożony domu zakonnego TOTU w Bagnie, Salwatorianin, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. [Przeczytać plan rekolekcji]. Tacę w dzisiejszą niedzielę przeznaczymy księdzu rekolekcjoniście jako formę podziękowania.
  2. Dziś po porannych Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale Wysoki Kościół po Mszach o g. 730 i 1100; w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 930Droga Krzyżowa 1730Piotrkowiczki po Mszy św. o g. 1700. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730.
  5. Dzieci i młodzież uczestniczą w nabożeństwach pasyjnych. Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania, później dzieci I rocznicy Komunii Św., w końcu młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  6. Za tydzień tacę przeznaczamy na remont kościoła. Bóg zapałać.
  7. Bardzo dziękujemy rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Do tej pory zebraliśmy 11 tyś. zł. Kolejna Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w sobotę 15 kwietnia br. o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  8. Caritas zwraca się o pomoc potrzebującym. W tym celu od dziś będą rozprowadzane wielkanocne paschaliki w cenie 20 zł w ilości 80 sztuk; Baranki z białej czekolady w cenie 10 zł w ilości 64szt. Do odebrania jest także 30 papierowych skarbonek, które następnie przynosimy z jałmużną postną w niedziele miłosierdzia. Wesprzyjmy to dzieło pomocy.
  9. Spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w następną niedzielę 12 marca po Mszy św. o g. 1100.
  10. Kolejne spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek 17 marca br. o g. 1900.
  11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  12. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie