PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
III Niedziela Wielkiego Postu
12.03.2023r

1. W związku z nasilającymi się atakami na św. Papieża Polaka Jana Pawła II zapraszam parafian, aby w najbliższy piątek podjąć post o chlebie i wodzie w intencji o ustanie złośliwych ataków na osobę św. Jana Pawła II. W tym dniu w tej intencji zostanie odprawiona Droga Krzyżowa na którą zapraszamy. Bardzo proszę o wpisanie się na listę osób, które podejmą post w najbliższy piątek.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale Wysoki Kościół po Mszach o g. 730 i 1100;
    w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 930. Droga Krzyżowa 1730, Piotrkowiczki po Mszy św. o g. 1700. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730.
  4. Dziś po Mszach św. zbiórka ofiar na wsparcie misji prowadzonych przez Księży Salwatorianów. Bóg zapłać.
  5. Dzieci i młodzież uczestniczą w nabożeństwach pasyjnych. Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci I rocznicy Komunii Św., za dwa tygodnie młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  6. Dziś tacę przeznaczamy na remont kościoła. Bóg zapałać.
  7. Bardzo dziękujemy rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Do tej pory zebraliśmy 11.700 zł. Kolejna Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w sobotę 15 kwietnia br. o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  8. Caritas zwraca się o pomoc potrzebującym. W tym celu rozprowadzamy wielkanocne paschaliki w cenie 20 zł; Baranki z białej czekolady w cenie 10 zł. Do odebrania jest także 30 papierowych skarbonek, które następnie przynosimy z jałmużną postną w niedziele miłosierdzia. Wesprzyjmy to dzieło pomocy.
  9. W następną niedzielę, 19 marca br.  przypada 10 rocznica pontyfikatu papieża Franciszka, oraz 7 rocznica święceń biskupich o. bp. Jacka Kicińskiego CMF, biskupa pomocniczego naszej archidiecezji. W tym dniu pamiętamy o modlitwie w intencji papieża Franciszka i ks. bp. Jacka.
  10. Spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych dziś po Mszy św. o g. 1100.
  11. W przyszłą niedzielę tj. 20 marca po Mszy św. o g. 1100 przyjedzie Pani ze strojami komunijnymi do miary.
  12. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek 17 marca br. o g. 1900.
  13. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę po Mszy św. o g. 1100.
  14. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  15. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie