PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
IV Niedziela Wielkiego Postu
19.03.2023r

1. Dziękuję 26 osobom, i anonimowym mieszkańcom naszej Parafii, którzy podjęli w miniony piątek tj. 17 marca br. post o chlebie i wodzie w intencji o ustanie ataków na św. Jana Pawła II. Wyrażam wdzięczność, którzy w tym dniu pościli oraz uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej odprawianej w tej intencji.
  2. Dziś 19 marca imieniny przeżywa J.E. ks. abp Józef Kupny oraz ks. Józef Figiel SDS, Prowincjał Salwatorianów pamiętajmy w modlitwie w intencji solenizantów i wszystkich noszących to imię. Liturgiczne Święto św. Józefa zostaje przeniesione na poniedziałek.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale Wysoki Kościół po Mszach o g. 730 i 1100; w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 930Droga Krzyżowa 1730Piotrkowiczki po Mszy św. o g. 1700. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Dzieci i młodzież uczestniczą w nabożeństwach pasyjnych. Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730.
  5. Na wsparcie misji prowadzonych przez Księży Salwatorianów zebraliśmy kwotę 960 zł. Bóg zapłać.
  6. Na remont Kościoła na remont kościoła zebraliśmy kwotę 2100 zł. Bóg zapałać.
  7. Dziękujemy mieszkańcom Wysokiego Kościoła za środki przekazane na kwiaty do Bożego grobu w kwocie 815 zł oraz p. Ani Kukułce i P. Jasi za zorganizowanie tej zbiórki. Bóg zapłać.
  8. Wyrażamy wdzięczność rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa, Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Do tej pory zebraliśmy 13.200 zł. Kolejna Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w sobotę 15 kwietnia br. o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  9. Caritas zwraca się o pomoc potrzebującym. W tym celu rozprowadzamy już ostanie sztuki wielkanocnych paschalików w cenie 20 zł; Do odebrania jest także 30 papierowych skarbonek, które następnie przynosimy z jałmużną postną w niedziele miłosierdzia. Wesprzyjmy to dzieło pomocy.
  10. Dziś przypada niedzielę  przypada 10 rocznica pontyfikatu papieża Franciszka, oraz 7 rocznica święceń biskupich o. bp. Jacka Kicińskiego CMF, biskupa pomocniczego naszej archidiecezji. Pamiętamy o modlitwie w intencji papieża Franciszka i o. bp. Jacka.
  11. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania dziś po Mszy św. o g. 1100.
  12. Dziś w świetlicy po Mszy św. o g. 1100 spotkanie w sprawie strojów komunijnych.
  13. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  14. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie