PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia
16.04.2023r

1. Pierwsza Niedziela po Wielkanocy obchodzona jest w Kościele rzymskokatolickim jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej wprowadzenie zawdzięczamy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, który podążył za wizjonerską inspiracją Świętej Faustyny: „Powiedz, córko moja, że jestem miłością i miłosierdziem samym” (Dzienniczek 1074). W swojej homilii na kanonizację siostry Faustyny Kowalskiej, 30 kwietnia 2000 roku papież Jan Paweł II ogłosił całemu światu: „Ważne jest zatem, abyśmy przyjęli w całości orędzie, zawarte w słowie Bożym na dzisiejszą II Niedzielę Wielkanocną, która od tej pory nazywać się będzie w całym Kościele «Niedzielą Miłosierdzia Bożego”.
  2. Zbliża się dzień wizytacji w naszej Parafii, która będzie miała miejsce 27.04.2023r. tj. czwartek. Parafię będzie wizytował J.E ks. bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. W ramach wizytacji przewidziane będzie spotkanie z ósmymi klasami w szkole, z Różami Różańcowymi, Caritasem, Liturgiczną Służbą Ołtarza, Apostolatem Margaretki w obu kościołach oraz spotkanie z Radą Parafialną. Zakończeniem wizytacji będzie uroczysta Msza św. w Wysokim Kościele o g. 1800 z udzieleniem sakramentu bierzmowania z naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian na spotkania z ks. Biskupem i na Mszę św. Szczegółowy plan wizytacji podam za tydzień. Czas wizytacji polecam Panu Bogu i waszym modlitwom.
  3. Za tydzień po Mszy św. o g. 1100 spotkanie dla rodziców w świetlicy przy kościele w związku ze strojami komunijnymi.
  4. Rocznica I Komunii 14 maja o g. 1100.
  5. Przypominam, że minął już czas dopełnienia formalności związanych z bierzmowaniem.
  6. Spotkanie dla rodziców młodzieży, przygotowującej się do bierzmowania w piątek o g. 1930.
  7. Pierwsza próba młodzieży przed bierzmowaniem w sobotę o g. 1600. Na tę próbę młodzież przynosi indeksy. 23 kwietnia (Nd) młodzież zapraszam na Mszę św. na g. 1100po Mszy św. będziemy ćwiczyć śpiew. Młodzież zarezerwuje sobie czas na próby także w poniedziałek 24 kwietnia, wtorek 25 kwietnia, oraz 26 kwietnia środę na spowiedź świętą, ze spowiedzi skorzystają również świadkowie oraz rodzice. Szczegóły, godziny prób i spowiedzi podam za tydzień w niedzielę. Wszystkie próby oraz spowiedź przed bierzmowaniem są obowiązkowe.
  8. Dziękujemy rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa, Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Do tej pory uzbieraliśmy 18.200zł. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w sobotę 21 maja w Piotrkowiczkach o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  10. Dziękujemy za osobom dbającym o piękno naszych obu świątyń i za prace wykonywane wokół kościoła. Bóg zapłać.
  11. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie