PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
III Niedziela Wielkanocna
23.04.2023r

1. Dziś przypada Niedziela Słowa Bożego zwróćmy uwagę na Słowo Boże zawarte w Piśmie Św. oraz sięgajmy jak najczęściej do jego lektury. Jest to słowo Boga kierowane do nas.
  2. W czwartek 27.04.2023r. tj. czwartek. Parafię będzie wizytował J.E ks. bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. W ramach wizytacji ks. Biskup Maciej spotka się z ósmymi klasami w Szkole Podstawowej w Wiszni Małej;
    o g. 1500 spotkanie z Różami Różańcowymi, Caritasem, Liturgiczną Służbą Ołtarza, Apostolatem Margaretki oraz parafianami w Wysokim Kościele; o
    koło g. 1530
    spotkanie z Różami Różańcowymi, Caritasem, Liturgiczną Służbą Ołtarza, Apostolatem Margaretki  i parafianami w kościele filialnym w Piotrkowiczkach;
    około
    g. 1615 - spotkanie z Radą Parafialną na plebani.
    O g. 1740- Oficjalne powitanie ks. Biskupa Macieja w naszej parafii. Uczestnicy Mszy św. o g. 1800gromadzą się wzdłuż wejścia do kościoła parafialnego (jeśli będzie pogoda) następnie ks. Proboszcz z krzyżem, kropidłem udaje się wraz z służbą liturgiczną do bramy przed kościołem, aby powitać ks. Biskupa. Ks. Biskup pokropi zebranych wodą święconą. Następnie procesyjnie udajemy się do kościoła zajmujemy miejsca. W kościele ks. Biskup będzie modlił się w ciszy. Następnie ks. Proboszcz wraz z ludem odśpiewa stosowne modlitwy. Dalej będziemy śpiewać pieśń do naszej Patronki, Maryi. Ks. Biskup odśpiewa modlitwę. Następnie udadzą się delegacie do ks. Biskupa, później ks. Proboszcz przedstawi krótkie sprawozdanie o życiu religijnym parafii. Po sprawozdaniu udamy się z ks. Biskupem do zakrystii, aby przygotować się do Mszy św. która rozpocznie się o g. 1800 z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Msza św. rozpocznie się procesją, po trzykrotnym uderzeniu dzwonka wstajemy, odwracamy się w stronę drzwi wyjściowych, aby otrzymać błogosławieństwo.
  3. W poniedziałek przypada I rocznica konsekracji biskupiej J.E. Ks. Bp. Macieja Małygi. Pamiętajmy w modlitwie w intencji K. Biskupa.
  4. Dziś po Mszy św. o g. 1100 spotkanie dla rodziców w świetlicy przy kościele w związku ze strojami komunijnymi.
  5. Rocznica I Komunii 14 maja o g. 1100.
  6. Dziękuję rodzicom młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania  za przekazanie ofiary na projekt kościoła parafialnego w kwocie 2’200 zł. Bóg zapłać.
  7. Dziś po Mszy św. o g. 1100 w kościele będziemy ćwiczyć śpiew. Młodzież zarezerwuje sobie czas na próby także w poniedziałek g. 1830; wtorek na spowiedź świętą od g. 1830. Jest to spowiedź także dla rodziców i świadków, spowiadał będzie także ks. Jerzy. ; sprzątanie kościoła około g. 1900; w środę próba g. 1630, a nie jak planowaliśmy wcześniej na g. 1830. Wszystkie próby oraz spowiedź przed bierzmowaniem są obowiązkowe.
  8. W Piotrkowiczkach znajduje się ręcznie wyszyty obraz Miłosiernego Jezusa, który podarowała Cecylia Durka była mieszkanka Piotrkowiczek.
  9. Dziękujemy rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa, Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Do tej pory uzbieraliśmy 20.200zł. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w sobotę 21 maja w Piotrkowiczkach o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  11. Dziękujemy za osobom dbającym o piękno naszych obu świątyń i za prace wykonywane wokół kościoła. Bóg zapłać.
  12. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie