PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
IV Niedziela Wielkanocna
30.04.2023r

1. Wyrażam wdzięczność mieszkańcom naszej parafii oraz grupom parafialnym, dyrekcji, nauczycielom, młodzieży, dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Wiszni Małej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Różom Różańcowym, Caritasowi, Radzie Parafialnej Apostolatowi Margaretki za udział w spotkaniach w ramach wizytacji kanonicznej z J.E. ks. bp. Maciejem Małygą, biskupem pomocniczym naszej archidiecezji. Był to owocny czas dla naszej parafii. W czasie Mszy św. w miniony czwartek z rąk J.E. sakrament bierzmowania przyjęło 24 osoby. Wyrażam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystej Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Pani Tereni i rodzinie za ustrojenie i przygotowanie kościoła oraz mieszkańcom Piotrkowiczek za przygotowanie kościoła filialnego na spotkanie z Księdzem Biskupem, rodzicom młodzieży bierzmowanej za pomoc w posprzątaniu świątyni, ofiary na kwiaty i na projekt remontowo-budowlany, liturgicznej służbie ołtarza, naszej władzy lokalnej, Radzie Parafialnej, panu organiście, dziękuję za podarowany chleb do procesji z darami oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania. Bóg zapłać.
  2. Za tydzień po Mszy św. o g. 1100 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przystępujące do I Komunii św.
  3. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe do Wysokiego Kościoła w dni powszednie na g. 1730, w niedzielę przed Mszą św. poranną na g. 715 i po Mszy św. o g. 1100. Do Piotrkowiczek w piątki po Mszy św. o g. 1700 i w niedzielę po Mszy św. o g. 930.
  4. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, nie będzie jednak Mszy św. wieczorowych.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św.;
  6. W sobotę przypada I sobota miesiąca modlimy się ku czci Niepokalanego Serca NMP oraz odwiedzimy chorych z sakramentalną posługą.
  7. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu; po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych. Będziemy modlić się w intencji papieskiej na miesiąc maj, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.
  8. Rocznica I Komunii 14 maja o g. 1100.
  9. Dziękujemy rodzinom z Wysokiego Kościoła, Machnic, Mienic, Pierwoszowa, Wiszni Małej, Piotrkowiczek oraz anonimowym darczyńcom za ofiary na projekt dotyczący kościoła parafialnego. Do tej pory uzbieraliśmy 20.400zł. Msza św. w intencji ofiarodawców na remont kościoła parafialnego i filialnego w niedzielę 21 maja w Piotrkowiczkach o g. 1800. Inwestycje remontowe w parafii powierzam Bogu i waszym modlitwom.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  11. Dziękujemy za osobom dbającym o piękno naszych obu świątyń i za prace wykonywane wokół kościoła. Bóg zapłać.
  12. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
Księża Salwatorianie