PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
I Niedziela Wielkiego Postu
18.02.2024r

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu przeżyjemy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Daniel Kowalski SDS z WSD Salwatorianów w Bagnie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym duchowym wydarzeniu. Plan rekolekcji w gablotach oraz na stolikach w obu kościołach. Prosimy o zabranie planu rekolekcji do domów i zaplanowania udziału w rekolekcjach.
  2. Dziękujemy wiernym za obecność w minioną niedzielę, poniedziałek, wtorek na adoracjach Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwę w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale Wysoki Kościół  o g. 700 z kazaniem pasyjnym i na g. 1100; w Piotrkowiczkach po Mszy św. o g. 930Droga Krzyżowa: Wysoki Kościół 1730Piotrkowiczki po Mszy św. o g. 1700. Za pobożny udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  4. Dzieci i młodzież zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Dziękuję Różom Różańcowym za prowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek.Kolejną Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.; następnie młodzież przygotowująca się do bierzmowania klasa 7; dzieci I rocznicy Komunii Św., dzieci pierwszokomunijne; młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania klasa 8;
  5. Katecheza dla dorosłych we wtorek o g. 1915 na plebani. Zapraszamy chętnych do uczestnictwa.
  6. Serdecznie zapraszamy młodzież, która pragnie pogłębienia wiary i miłości do Pana Boga w oparciu o słowo Boże na spotkania w czwarte piątki miesiąca. Spotkania będą odbywały się w kościele i domu zakonnym. Szczegółowe informacje podamy w niedługim czasie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 22 marca o g. 1900.
  7. Wkrótce zostanie także podany termin spotkań formacyjnych liturgicznej służby ołtarza.
  8. W następną 2 niedziele Wielkiego Postu przypada niedziela Ad Gentes, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W tym dniu po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na rzecz misji prowadzonych przez Księzy Salwatorianów w różnych zakątkach świata. Bóg zapłać.
  9. O lekcjach religii. Pojawiające się w ostatnim czasie doniesienia medialne dotyczące planowanych zmian w edukacji napawają niepokojem środowiska związane z edukacją religijną w Polsce. Zapowiedzi dotyczące niewliczania oceny z religii do średniej, umieszczenia lekcji religii na pierwszych lub ostatnich lekcjach oraz redukcji liczby godzin religii do jednej lekcji w tygodniu wprowadzają niepokój dotyczący przyszłości nauczania religii w Polsce. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich o modlitwę i świadectwo ukazujące dobro, jakie dokonuje się poprzez lekcje religii.
  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  11. Dziękujemy osobą dbającym o czystość i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.
  12. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca.