OGŁOSZENIA DUSZPSTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
31.03.2024r.

1. Pan zmartwychwstał i jest z nami. Głośmy razem z Aniołami. Tryumfuje Boży Syn. Nieba śpiew podejmij, Ziemio. Chrystus Pan pokonał śmierć i otworzył nam niebiosa. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Z racji Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim parafianom najobfitszych łask i błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu organiście Markowi, osobom czytającym i śpiewającym psalmy, p. Teresie i rodzinie za wysprzątanie kościoła i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, [w Piotrkowiczkach p. Adamowi i mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic za przygotowanie kościoła do świąt Wielkanocnych oraz Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za kwiaty do Bożego Grobu]; Mieszkańcom Wiszni Małej, Pierwoszowa, Wysokiego Kościoła, Machnic za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Również rodzinie z naszej parafii za ofiarowane kwiaty. P. Adamowi i mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic wyrażam wdzięczność za wysprzątanie kościoła filialnego, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii. Bóg zapłać.
  3. Jutro Msza św. rezurekcyjna o g. 6.00, o 5.45 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie Pańskim. Następnie wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Piotrkowiczki Msza św. rezurekcyjna o 7.30 [UWAGA! Nie ma Mszy św. o 9.30]; Wysoki Kościół Msze św. g. 11.00 i 12.30 [Nie ma Mszy św. o 7.30]. Bardzo prosimy kilku odważnych panów do niesienia baldachimu w czasie procesji rezurekcyjnej o g. 6.00.
  4. W drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu tacę przeznaczamy na PWT we Wrocławiu. Bóg zapłać.
  5. W najbliższy Piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ będziemy nadal przeżywać Oktawę Wielkanocną.
  6. Za tydzień zbieraną tacę w niedzielę zbieramy na cele remontowe naszej świątyni. Bóg zapłać.
  7. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia, zapraszamy do modlitwy na g. 1500 do Wysokiego Kościoła na Godzinę Miłosierdzia..
  8. Za tydzień I niedziela miesiąca po Msza św. zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.