PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
IV Niedziela Wielkanocna
21.04.2024r.

1. W związku ze zbliżającą się 9 czerwca uroczystością odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP pragniemy dziękować Panu Bogu za otrzymane dary Boże i łaski na Mszy św. odpustowej, a także zorganizować II Festyn Parafialny, z którego dochód pragniemy przeznaczyć na inwestycje remontowe naszych kościołów. Do zorganizowania tego wydarzenia będzie potrzebna pomoc parafian. Podobnie jak w zeszłym roku pragniemy zorganizować stoiska z tradycyjnymi przysmakami, wypiekami, a także przeprowadzić loterię fantową. W związku z tym zwracamy się do państwa z prośbą o włączenie się w przygotowanie festynu parafialnego. Jak w zeszłym roku będziemy liczyć na wsparcie parafian, które mogłoby polegać na dostarczeniu wypieków, fantów na loterię, tradycyjnych przysmaków. Prosimy o zaangażowanie się oraz poinformowanie proboszcza albo Radę Parafialną o chęci wsparcia tej inicjatywy.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek uroczystość św. Wojciecha, bpa i m., Głównego Patrona Polski, w środę św. Jerzego, w czwartek św. Marka Ewangelisty
  3. Spotkanie obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w sobotę o g. 1000 w kościele parafialnym.
  4. We wtorek, środę  i piątek przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.
  5. W środę przypada druga rocznica konsekracji biskupiej JE Ks. Biskupa Macieja Małygi. Pamiętajmy w modlitwie o w intencji biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej.
  6. We wtorek o g. 1930 katecheza dla dorosłych. Zapraszamy do uczestnictwa.
  7. Zapraszamy na spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, które rozpocznie się Mszą św. o g. 1800 we wtorek, a zakończy się o
    g. 1930.
  8. Komunia w roku 2025r. przypadnie na ostatnią niedzielę maja tj. 25 maja.
  9. Taca zebrana w II niedzielę m-ca przeznaczona  na remont kościoła wyniosła 2’220zł.
  10. W sobotę o 1645 Msza św. dla jubilatów maturzystów ks. Dariusza z okazji 40 rocznicy matury. Zapraszamy do modlitwy.
  11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej – Gościa Niedzielnego.
  12. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.

Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu

Księża Salwatorianie