PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
VI Niedziela Wielkanocna
05.05.2024r.

1. Dziś przypada I niedziela m-ca maja po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja papieska na miesiąc maj, aby zakonnice zakonnicy i seminarzyści byli wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  2. W związku ze zbliżającą się 9 czerwca uroczystością odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP pragniemy dziękować Panu Bogu za otrzymane dary Boże i łaski na Mszy św. odpustowej, a także zorganizować II Festyn Parafialny, z którego dochód pragniemy przeznaczyć na inwestycje remontowe naszych kościołów. Podobnie jak w zeszłym roku pragniemy zorganizować stoiska z tradycyjnymi przysmakami, wypiekami, a także przeprowadzić loterię fantową. W związku z tym ponawiamy apel do państwa z prośbą o włączenie się w przygotowanie festynu parafialnego. Wsparcie parafian polegałoby na dostarczeniu wypieków, fantów na loterię, tradycyjnych przysmaków. Prosimy o zaangażowanie się oraz poinformowanie proboszcza albo Radę Parafialną o chęci wsparcia tej inicjatywy. O przygotowanie świątyni do uroczystości odpustowej prosimy mieszkańców Wiszni Małej.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W poniedziałki i środy zapraszamy dzieci komunijne, młodzież klas 7 we wtorki, młodzież klas 8 w piątki. Porządek nabożeństw Wysoki Kościół w dni powszednie o g. 1730, Piotrkowiczki w piątki po Mszy św. o g. 1700. W niedzielę Wysoki Kościół 700, Piotrkowiczki po Mszy św. o g. 930.
  4. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę Stanisława bpa i m., głównego patrona Polski.
  5. Próba przed I Komunią św. 6 maja w poniedziałek g.1830. Zapraszamy rodziców i dzieci.
  6. We wtorek o g. 1930 katecheza dla dorosłych. Zapraszamy do uczestnictwa.
  7. Spotkanie Rady Parafialnej w środę g. 1900 w domu zakonnym.  Do środy włącznie przypadają dni modlitw o urodzaje. Pamiętajmy w modlitwie o tej intencji.
  8. Zapraszamy na spotkanie Liturgiczną Służbę Ołtarza, które rozpocznie się Mszą św. o g. 1800 w czwartek, a zakończy się o g. 1930.
  9. 13 maja br. tj. w poniedziałek, pragniemy rozpocząć w naszej parafii nabożeństwa fatimskie. Z tej racji do naszego kościoła została zakupiona figura Matki Bożej Fatimskiej i feretron. Figura wkrótce stanie obok ołtarza i będzie towarzyszyć nam w czasie procesji światła. W związku z tym gorąco zapraszam wszystkie grupy parafialne oraz parafian do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Będziecie bardzo potrzebni do służby przy ołtarzu, niesienia figury, do włączenia się w liturgię słowa, odmawiania różańca. Przebieg nabożeństwa: Uroczysta Msza św. z homilią o g. 1800 po Mszy św. procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej i kontynuacja nabożeństwa i różaniec w kościele.
  10. 16 maja br. młodzież z klasy ósmej SP w Wiszni Małej przyjmie z rąk JE ks. abp. Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego sakrament bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców w środę 15 maja g. 1700.II próba przed bierzmowaniem w piątek 10 maja g. 1830 w kościele parafialnym. Młodzież polecajmy w naszych modlitwach.
  11. 19 maja w niedzielę zapraszamy dzieci z klasy czwartej na Mszę św. rocznicową na g. 1100.
  12. Modlitwom polecam także dzieci, które w dniu 26 maja w niedzielę o g. 1100 przyjmą pierwszą Komunię Świętą.
  13. Dziękujemy osobom dbającym o czystość i piękno naszych obu świątyń. Bóg zapłać.
  14. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.