PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730;
  2. Koszt materiałów i wykonywanych prac udrażniających przedstawia się następująco: materiały wyniosły 7’176 zł; prace wykopowe 600 zł co daje w sumie 7’776 zł. Od Państwa Bilińskich otrzymaliśmy darowiznę w kwocie 4 tyś. zł; z II niedzieli września zebraliśmy na ten cel 2’650 zł. Łącznie uzyskaliśmy 6’650. Z bieżących środków dołożyliśmy 1’126 zł. Dziękuję za wykonaną pracę i ofiarowane środki. Bóg zapłać.
  3. Na utrzymanie Katolickiego Radia Rodzina i TV Rodzina zebraliśmy 610 zł. Bóg zapłać.
  4. Czekamy na ofertę podestu do którego przytwierdzimy ławki…
  5. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  6. Zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w środy od 1830-1900; w czwartki od 1600-1700;
  7. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo kapłana; w środę św. Wacława; w czwartek uroczystość świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  8. Za tydzień w I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Zapraszamy także na nabożeństwo I sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP na g. 1730. W sobotę także rozpoczynamy miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie na g. 1730; Piotrkowiczki w piątki o g. 1640. W niedzielę o g. 1630 Wysoki Kościół;Piotrkowiczki1740. W poniedziałki i wtorki na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do komunii i dzieci rocznicowe, a w środę młodzież. W poniedziałek wręczymy dzieciom różańce. W I niedzielę miesiąca za tydzień po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja papieska na miesiąc październik, aby Kościół wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.
  9. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  10. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie