PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022r.

1. Dziś po Mszach św. porannych zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja papieska na miesiąc październik, aby Kościół wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w soboty na g. 1730;
  3. Dziękujemy rodzinie z naszej parafii, która złożyła ofiarę w kwocie 1’000 zł na dofinasowanie udrożnienia studzienek przy kościele. Bóg zapłać.
  4. Słowa wdzięczności kierujemy także pod adresem pana Tadeusza Pituły, który naprawił zerwane kable przy kościele. Bóg zapłać za pomoc.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie na g. 1730; Piotrkowiczki w piątki na g. 1640; w niedzielę o g. 1630 Wysoki Kościół;Piotrkowiczki1740. W poniedziałki i wtorki na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do komunii i dzieci rocznicowe, a w środę młodzież. W poniedziałek wręczymy dzieciom różańce.
  6. Czekamy na ofertę podestu do którego przytwierdzimy ławki…
  7. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  8. Zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w środy od 1830-1900; w czwartki od 1600-1700;
  9. Rodziców i dzieci zapraszamy na spotkanie formacyjne w II niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 1100.
  10. Za tydzień w niedzielę tacę przeznaczamy na remont kościoła filialnego w Piotrkowiczkach.
  11. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,; w środę św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; św. Brunona, kapłana;
  12. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Bóg zapłać. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  13. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie