PARAFIA
P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022r.

1. W najbliższą sobotę 15 X br. o g. 600 wyruszy z Katedry Wrocławskiej piesza pielgrzymka do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy pod hasłem „Idziemy razem”. Zachęcamy do pielgrzymowania do grobu św. Jadwigi, która troszczyła się o chorych i bezdomnych, ale przede wszystkim była matką, która w każdym czasie wspierała rodzinę. I choć żyła w odległych latach jest postacią wartą naśladowania. Pielgrzymka zakończy się uroczystą Mszą św. przy ołtarzu polowym o g. 1630. Około godziny 1300 pielgrzymka zatrzyma się na postój w Wysokim Kościele.
  2. W przyszłą niedziele 16 X w Trzebnicy będą miały miejsce centralne uroczystości odpustowe ku czci św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach. 16 X przypada także 44 rocznica wyboru na stolicę Piotrową papieża Polaka św. Jana Pawła II. Z tej racji tego dnia przeżywamy także  22. Dzień Papieski i będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać.
  3. Dziś z racji II niedzieli miesiąca tacę przeznaczamy na remont kościoła w Piotrkowiczkach.
  4. Dziękuję panom Andrzejowi Bilińskiemu, Zdzisławowi Łakomskiemu i Piotrowi Biernatowi za wykonywane wczoraj (sb. 8.10. br.) prace przy kościele.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie na g. 1730; Piotrkowiczki w piątki na g. 1640; w niedzielę o g. 1630 Wysoki Kościół;Piotrkowiczki 1740. W poniedziałki i wtorki na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Komunii Świętej i dzieci rocznicowe, a w środę młodzież.
  6. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w przyszłą niedzielę 16.10 br. po Mszy św. o g. 1230.
  7. Czekamy na ofertę podestu do którego przytwierdzimy ławki…
  8. Przypominamy, że na mocy dekretu z Penitencjarii Apostolskiej może możliwość uzyskania odpustu zupełnego na cały rok obchodu 50 rocznicy urodzin naszej Parafii. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem zamieszonym w gablotach i wypełnieniem warunków uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu.
  9. Zmiana godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w środy od 1830-1900; w czwartki od 1600-1700;
  10. Rodziców i dzieci zapraszamy na spotkanie formacyjne w dziś po Mszy św. o g. 1100.
  11. Kalendarz liturgiczny: w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w sobotę św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  12. W dniu dzisiejszym liczmy wiernych praktykujących niedzielną Eucharystię oraz przyjmujących Komunię Świętą.
  13. Wyrażamy wdzięczność osobom dbającym o porządek i piękno naszych obu świątyń oraz za poświęcony czas i pracę. Dziękuję za ofiary i dary na rzecz parafii. Wyrażam wdzięczność także anonimowym darczyńcom. Bóg zapłać.
  14. Życzymy wielu łask i szczególnej opieki Matki Bożej w nadchodzącym tygodniu.

Duszpasterze Księża Salwatorianie